Styl rustykalny w urządzaniu wnętrz

Przeglądając katalogi oraz czasopisma związane z tematyką urządzania wnętrz, daje się zauważyć różnorakie trendy obecne w tej dziedzinie architektury. Jednym z nich jest swoista moda na styl rustykalny, nawiązujący do tradycyjnego budownictwa, wykorzystującego:

 

  • surowe,
  • naturalne elementy

 

 

 

Styl rustykalny cenią sobie przede wszystkim osoby pragnące przebywać w pomieszczeniach o ciepłej, przytulnej atmosferze, ale jednocześnie posiadających wyjątkową duszę. Materiałami niezbędnymi w urządzaniu wnętrz tego rodzaju stają się:

 

  1. drewno
  2. oraz cegła

 

 

 

Zwykle dominują w nich kolory dość jasne, jak również charakterystyczne dla tradycyjnych materiałów budowlanych: beże, brązy, czerwienie.

 

Pomysły wprowadzane w pomieszczeniach rustykalnych

 

Do pomieszczeń urządzonych w stylu rustykalnym warto wprowadzić proste drewniane meble oraz wykończenia nawiązujące do ścian wykonanych z surowej cegły. Oczywiście nie zawsze istnieje możliwość pozostawienie ceglanej ściany. W takiej sytuacji świetnie sprawdzają się ręcznie formowane płytki, jakie można znaleźć na tej stronie – sklep.auroks.pl/plytki-recznie-formowane i  które z powodzeniem „udają” elementy ułożone z prawdziwej cegły. Ich duży wybór jest dostępny w centrach budowlanych , gdzie swoją radą służą również specjaliści pomagający wskazać, które płytki ręcznie formowane okażą się najlepsze dla konkretnego pomieszczenia.