Ile kosztuje piec kondensacyjny?

 

Piece kondensacyjne pozwalają w teorii na znacznie tańsze ogrzewanie domu. Jednak czy warto w sklep.auroks.pl/ wydawać pieniądze na piec kondensacyjny? Czy faktycznie oszczędności, które on daje są warte zachodu? Przyjrzymy się temu tematowi w tym artykule. Zastanówmy się na początek ile tak naprawdę kosztuje piec kondensacyjny.

 

Typ pieca Cena pieców kondensacyjnych
Kondensacyjny dwu-funkcyjny f24 3799
Kocioł gazowy kondensacyjny 3589
Kocioł na propan butan 19 KW 5299
Kocioł gazowy 28 KW 4199
Kocioł 35 KW z zasobnikiem 120L 6739
19 Kw na propan butan 7650

 

Jak widać ceny są bardzo różnorodne. Można spotkać również modele za ponad 10 tysięcy złotych. Natomiast klasyczne formy ogrzewania będą kosztować poniżej 2000zł, czy warto więc wydawać więcej pieniędzy na piec kondensacyjny?

 

Wszystko zależy tak naprawdę od tego jak duże masz mieszkanie. Im większe, tym ta różnica w cenie Ci się szybciej zwróci. Przy małych domach kupowanie pieca kondensacyjnego, tylko po to, żeby oszczędzić nie jest najlepszym pomysłem.

 

Ponadto też warto zwrócić uwagę na to, że korzyści jakie płyną z tego wyboru to nie tylko oszczędności, ale również komfort użytkowania. Pracę takiego pieca można częściowo zautomatyzować, ponadto powstaje przy ogrzewaniu domu znacznie mniej bałaganu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i warto również wziąć pod uwagę takie korzyści.