Hale blachownicowe

 

Istnieją dwa główne typy konstrukcji stalowych – hale blachownicowe i kratownicowe. Dzisiaj skupimy się na pierwszym typie. Firma http://halbud.com.pl specjalizuje się właśnie w tym typie konstrukcji stalowych. Natomiast ja w tym artykule opowiem Ci o najważniejszych zagadnieniach, które warto wiedzieć na ich temat.

 

Garść informacji

 

  • 255887(20)

    Typy konstrukcji stalowych.

    Konstrukcje stalowe tego typu opierają się przede wszystkim o poprzeczne ramy nośne. Te ramy są wykonane z blachownic, skąd też pochodzi nazwa tego typu hal.

  • Poszczególne elementy łączone są za pomocą silnych śrub.
  • Ten typ konstrukcji stalowych wyróżnia się nieszczególnie dużym zużyciem stali, co pozytywnie wpływa na koszty budowy.
  • W porównaniu z halami kratownicowymi przestrzeń użytkowa jest znacznie większa.
  • Instalacje pod dachem często wymagają stosowania dodatkowych podwieszek.

 

Tak w skrócie przedstawiają się najważniejsze informacje, które powinieneś wiedzieć o tym rodzaju konstrukcji stalowych. Świetnie się one sprawdzają w przypadku większych, oraz mniej skomplikowanych obiektów. Jeżeli nie będziesz pod dachem potrzebował skomplikowanych instalacji to wtedy hala blachownicowa jest bardzo dobrym wyborem.

 

Jednocześnie pamiętaj, że kontaktując się z firmą o której wspomniałem na początku artykułu, oraz większością firm, które specjalizują się w obu typach konstrukcji stalowych możesz zawsze poprosić o w wybraniu odpowiedniego rozwiązania do twoich potrzeb. Eksperci analizując twoje plany z pewnością podpowiedzą Ci dobrą decyzję.